Proč využít video v marketingu?

Každá internetová prezentace se snaží zaujmout návštěvníka, udržet jeho pozornost co nejdéle a v nejlepším případě ho samozřejmě "přinutit" ke konverzi. Je to logické. V dnešní době, kdy je pro firmy naprosto jednoduché a levné založit internetové stránky a pro zákazníky časově nenáročné získat téměř veškeré požadované informace, se internet stává dokonale konkurenční tržní strukturou. V tomto prostředí firmy platí nemalé finanční prostředky jen a jen proto, aby dostaly potenciálního zákazníka na svůj web. Každý návštěvník je úspěch, ale dokud se z něj nestane platící zákazník, tak jako by nebyl.

Vylepšit internetovou prezentaci, zaujmout návštěvníka a udržet ho na stránce co nejdéle Vám může pomoci videoprezentace a další nástroje videomarketingu. A proč zrovna videomarketing?

 

 

 

Základní důvody pro zapojení videa do Vašeho marketingu:

  1. Přitažlivá forma pro návštěvníky
  2. Personalizace firmy
  3. Optimalizace pro vyhledávače

 

1. Přitažlivá forma pro návštěvníky

Podle serveru Distilled.net bylo zjištěno, že během 6-ti měsíčního sledování internetové stránky SEOmoz.org daily blog přitáhly příspěvky obsahující video větší pozornost než běžné příspěvky. Příspěvky, které byly obohaceny videem, vykazovaly mnohem delší dobu pozornosti návštěvníka než příspěvky tvořené pouze textem nebo obrázky. Průměrná doba setrvání na stránce s videem se pohybovala kolem šesti minut, kdežto u příspěvků s pouhým textem nebo obrázky byla tato doba o minutu a půl kratší.

V dnešní době, kdy internetu kralují sociální sítě, je neméně důležitá aktivita návštěvníků na sociálních sítích týkající se Vaší firmy. Příspěvky s videem vykazují podle Distilled.net mnohem častější sdílení na sociálních sítích než obyčejné textové příspěvky.

Delší doba strávená návštěvníkem na Vaší internetové stránce a častější sdílení na sociálních sítích – to je to, co si přeje každý provozovatel internetové prezentace. A právě k tomu výborně slouží videoprezentace.

 

2. Personalizace firmy

Videoprezentace je schopná vytvořit v návštěvníkovi představu o firmě daleko lépe než pouhý text či zvuková nahrávka. Pomocí videa je firma schopná sdělit zákazníkovi takové informace, které jiná forma komunikace (až na tu osobní) nedokáže. Současné působení na zrak i sluch je daleko efektivnější než využívání samotného textu a obrázků.

 

3. Optimalizace pro vyhledávače

Video je také velice hodnotné pro internetové vyhledávače. Pokud je na internetové prezentaci umístěno video, bývá občas náhled tohoto videa umístěn vedle odkazu na prezentaci ve výsledcích vyhledávání. Takovýto výsledek vyhledávání je pro návštěvníky atraktivnější.

Důležitým faktorem ovlivňujícím umístění ve vyhledávání je počet odkazů směřujících na danou internetovou prezentaci. Internetové stránky obsahující videoprezentaci či kombinaci videa a dalšího obsahu mají podle serveru Distilled.net vyšší počet odkazů na ně směřující než internetové stránky bez videa.

Nelze opomenout také veliký význam vyhledávačů videí na internetu. Například video server Youtube.com je druhým největším vyhledávačem na internetu hned po mateřském Googlu. A jak jistě víte, Google do svých výsledků vyhledávání také umísťuje relevantní videa ze serveru Youtube. Přítomnost na serveru Youtube je tedy dobré neopomíjet. Vytvoření kvalitního video obsahu je základem úspěchu na Youtube a získání výhody ve výsledcích internetových vyhledávačů.

Můžeme Vám také nabídnout videohosting pro Vaše videa. Videohosting Vám zajistí přehrávač videí přímo pro Vaše internetové stránky. V rámci videohostingu lze videa optimalizovat tak, aby byla lépe dohledatelná pro vyhledávače a Vy tak díky videu můžete zskat další konkurenční výhodu oproti konkurenci.